Напередодні Дня матері проходить Міжнародна конференція

Навесні, коли починає зеленіти трава, коли дерева вбираються в листя, радують око перші квіти, світ стає світлішим, добрішим і досконалішим. Навесні дарують квіти зі словами вдячності жінкам, матерям і донькам наші мужні й сильні чоловіки. Саме навесні вшановують жінок, матерів. Бо саме жінки надихали й надихають чоловіків на подвиги.

Вже кілька років уряд, серед весняних свят, особливо цінує ще один день. День, коли напередодні Дня матері проходить Міжнародна конференція, організована Міжнародною громадською організацією «Федерація жінок за мир у всьому світі», яку очолює Голова Правління Тетяна Коцеба. Цього року конференція проходила в Українському домі. Особисто для мене це пам’ятно тим, що саме у цьому домі відбулося моє перше знайомство з пані Тетяною Коцебою. Вона натхненно й упевнено розповідала про щойно створену організацію, про конференцію, яку планувала провести. І в ту мить подумалось: жінка може все. Відтоді я йду на ці щорічні конференції, мов на свято. Я знаю, що тут зберуться красиві, талановиті, розумні жінки-берегині. Адже жінка — це невичерпне джерело.

Цього року Міжнародна конференція мала назву «Жіноча чуйність та самовідданість — запорука миру».

— Аби в українській політиці було більше жінок, — висловила свою думку у виступі Ганна Гопко, Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах, була б краща результативність. — Зараз усі наші думки й помисли націлені на Схід України. Світ має почути нас, наші проблеми й наші бажання. Це ж не поправимо, що на Сході від рук терористів вже загинуло 450 жінок і понад 70 дітей… Ми — за мир у всьому світі. Ми будуємо світ цінностей, світ любові.

…Про велике серце й материнську любов
Завжди зацікавлено слухаю, мов джерельної води напиваюся, коли говорить статс-дама Шведського королівського двору, Посол Миру, доцент Вищої дипломатичної академії, радник-протоколіст Галина Науменко. І справді, чи часто задумуємося над тим, що слово «Мама» на всіх мовах починається з літери «м».

— Ми, жінки, народжуємо нові покоління, від нас так багато залежить, — підкреслила пані Галина. Головне — згуртувати жінок, дослухатися до їхньої думки і підтримати.

Саме підтримати українських жінок вже протягом багатьох років в Україну приїздить із Країни Сонця Фуджіу Норіко, Голова японського відділення МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі». Фуджіу розповіла дуже цікаву історію.

— Український дім для мене особливий, — наголосила Фуджіу. Увага всього світу була прикута саме сюди, коли відбувалася Революція гідності. Ми всім серцем вболівали за вас. Тема жіночої чуйності — невичерпна. Сьогодні хочу в кількох словах розповісти вам про дружину імператора Мітіко. Коли майбутній імператор у 1959 році одружився із донькою директора борошномельної корпорації, це стало першим випадком у історії країни, коли наслідний принц побрався із дівчиною, не пов'язаною по крові з імператорським домом. Познайомилися вони у 1957 році на тенісному корті. Акіхіто був вражений красою Мітіко Седа. Незважаючи на похилий вік, пара і досі продовжує займатися тенісом. Мітіко народила й виховала троє дітей, яких подружжя, всупереч колишнім традиціям, виховували самостійно. Зараз у Акіхіто і Мітіко уже четверо онуків. Що ж допомагало Мітіко у житті? Мабуть, велике серце й материнська любов. Є у нас такий вислів: «Жінка — слабка, але матір — сильна!» Отож ми маємо підтримувати чоловіків, надихати їх, робити все з любов’ю.

…У залі справді переважають жінки. Вони красиві, розумні, усміхнені. У них в усіх одна мета й один девіз — мир у рідній Україні і в усьому світі.

— Я вдячна усім за небайдужість, — говорить Тетяна Коцеба, Голова Правління МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі». — Людство постійно шукає шляхи у побудові миру. Біда, яка прийшла на нашу землю, по-особливому заставила нас задуматися над питанням: як досягти миру? А мир в усьому світі починається з сім’ї, з материнської ласки і любові. Материнська любов може огорнути й обігріти увесь світ. Нам треба як ніколи бути більш згуртованішими й дружніми. Люблячими, спокійними й виваженими.

У рамках Міжнародної конференції відбулося традиційне нагородження «Жінка року». Цього разу це почесне звання отримали вісім жінок. У номінації «Жінка — державний діяч» звання отримала Ганна Гопко, «Жінка — громадський діяч» — Наталія Адаменко, «Жінка-митець» — Олена Гончарук,, «Жінка-медик» — Каріне Апресова, «Жінка-педагог» — Надія Гуща, «Жінка-підприємець» — Тетяна Кошева, «Жінка — багатодітна мати» — Валентина Головач, «Жінка — громадський діяч» — Зоя Ружин.

Приємна родзинка чекала і на найменших гостей. Щороку на конференції нагороджують переможців конкурсу дитячих творів «Моя мама найкраща», який постійно оголошує газета «Справи сімейні». Головний редактор видання Андрій Лесів вручив Дипломи й подарунки переможцям. Ними стали Анастасія Шевцова, Юлія Андріяник, Федір Герман.

Цього року вперше була запроваджена лотерея. Щасливчики виграли телевізори, мультиварки та інші призи.

Музичні вітання для гостей дарували Олена Гончарук, Кирило Каплуновський, дитячий ансамбль танцю «Вітамінчики».

Учасниці народного фольклорного колективу «Свашечки» з Черкащини вручили Фуджіу Норіко український коровай.

…Як багато залежить від материнської любові, виховання. Тишу зали розриває до болю щемлива пісня «Чорнобривці»… У багатьох присутніх на очах виступають намистинками сльози. Жінки усього світу прагнуть миру, спокою й любові.
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар