«Міжнародна конференція світової жіночої миротворчої спільноти»

Весна… Перші квіти… Усміхнені обличчя. Цієї пори чарівнішими стають жінки. Саме навесні вшановують Жінку-Матір.

У залі переважно жінки. Серед них — представниці громадських та державних організацій. Святковий і піднесений настрій. Де ще можна водночас зустріти стільки красивих, розумних, просто щасливих жінок! Для них звучать музичні вітання у виконанні лауреатів Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, народного вокального ансамблю «Рідня».

Присутні із захопленням переглядають відеопрезентацію про діяльність федерації. Кожен кадр — велика робота благочинної діяльності невтомних жінок, чиї серця сповнені любові. Це й увага до старших людей, й допомога дітям, захист жінок…

Вітання від радника міністра соціальної політики України Таїсії Кривенко

Учасників конференції вітає радник міністра соціальної політики Укра­їни Таїсія Кривенко. Вона зачитує вітання міністра Наталії Королевської.

На сцені — чарівні й неповторні жінки Тетяна Коцеба, Голова Правління Міжнародної громадської орга­нізації «Федерація жінок за мир у всьому світі» України та Керолайн Хандшін, Голова Європейського відділення «Федерації жінок за мир у всьому світі».

Вітання від Голови Правління Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяни Коцеби

— Уже вшосте ми вручаємо нагороду «Жінка року», — говорить Тетяна Коцеба. Її удостоюються видатні українки, які досягли успіхів у різних сферах життя — політиці, громадській діяльності, науці, спорті, культурі. На сцену одна за одною виходять три перші номінантки.

Елла Лібанова. З її ім’ям пов’язане становлення в Україні такого важливого напрямку, як дослідження людського розвитку, насамперед, соціально-демографічних аспектів. Елла Мар­ле­нівна — знаний науковець не тільки в Україні, а й за її межами. Її науковий доробок — понад 200 праць, опублікованих в українських та міжнародних виданнях. Отож, не випадково Елла Лібанова отримує нагороду «Жінка року-2013» у номінації «Жінка-науковець».

Номінація «Жінка-науковець». Лібанова Елла Марленівна

Ірина Арсентьєва. Хіба одразу повіриш, що ця красива, струнка жінка — матір 12 дітей! Саме так, Ірина Юріївна народила й виховує дванадцятеро дітей!

— Для мене загальнолюдські цінності у пріоритеті, — говорить пані Ірина. — І ніякі економічні труднощі та політичні негаразди в країні не завадили народжувати дітей і виховувати. Труднощі лише загартовують. Я — оптимістка і свято вірю в краще майбутнє України.

Ірина Арсентьєва отримує нагороду в номінації «Жінка — багатодітна матір».

Номінація «Жінка-багатодітна мати». Арсентьєва Ірина Юріївна

Нелегка доля і в Ніни Павленко. Ніні Олександрівні до болю знайомі проблеми чорнобильців. Вона воістину справедливо отримує нагороду в номінації «Жінка — ліквідатор Чор­нобильської катастрофи».

Номінація «Жінка-ліквідатор Чорнобильської катастрофи». Павленко Ніна Олександрівна

Уже не перший рік, традиційно, до Дня матері «Федерація жінок за мир у всьому світі» разом з «Видавничим домом «Справи сімейні» проводить дитячий конкурс творів «Моя мама — найкраща». Кращі роботи друкуються в газеті «Справи сімейні». Цього року на конкурс надійшло понад 50 робіт. Головний редактор газети Андрій Лесів називає переможців. Це Юрій Павленко, п’ятикласник Козелецької гімназії №1, Юлія Кальницька, учениця Новомикільської ЗОШ, що на Луганщині та Ярина Плетеницька, учениця з міста Хирова на Львівщині. Переможці отримують в подарунок електронні книжки.

— Я вперше приїхала в Україну, — ділиться враженнями Керолайн Хан­дшін, голова Європейського відділення «Федерації жінок за мир у всьому світі». Мені тут подобається все: чудові люди, усміхнені обличчя. Щиро дякую пані Тетяні Коцебі за запрошення. Прекрасну справу ви робите. Справді — чудова сім’я є вирішенням усіх про­блем. Сподіваюсь на подальшу дружбу і співпрацю.

З вітальним словом звернулася до присутніх заступник голови Національної ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська:

— Жінки є потужною силою для миру та безпеки, — наголосила пані Людмила.

Голова Національної ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська

А на сцені — чергові номінантки.

Таміла Бугаєнко. Понад 18 років жінка працювала в органах місцевого самоврядування Миколаєва на посадах заступника міської ради та міського голови. Таміла Іванівна — Заслужений працівник соціальної сфери. Сьогодні вона — депутат обласної ради, веде велику просвітницьку діяльність. Таміла Бугаєнко отримує нагороду в номінації «Жінка — громадський діяч».

Номінація «Жінка — громадський діяч». Таміла Бугаєнко

…Донька солдата, племінниця генерала, дружина льотчика-винищувача. Сама ж — офіцер медслужби, дитина війни, мама — чудового сина й прекрасного онука. Це все — про Майю Львівну Шабратько. Понад тридцять років Майя Львівна лікувала оченята дітям. Сьогодні вона солістка хору «Фронтовичка». Воістину справедливо Майя Львівна отримує нагороду в номінації «Жінка-медик».

Світлана Сулімова — матір двох чудових доньок. Окрім того — філолог, психолог вищої категорії, магістр державного управління, кандидат наук з державного управління, член комітету асоціації міст України, депутат Вінницької обласної ради. Світлана Іванівна вчасно приходить на допомогу тим, кому важче живеться. А ще, саме завдяки їй виникли такі організації, як «Пані-Всесвіт», «Академія сім’ї», «Школа рівних можливостей», «Сузір’я», «Вінниця — серце України». Вона надзвичайно талановита й творча людина: малює картини, пише вірші, статті, книги… Світлана Сулімова отримує нагороду в номінації «Жінка — державний діяч».

Особливо приємно жінкам почути слова вітань від чоловіків. Почесний гість Володимир Вовк, заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту — начальник управління сім'ї, молоді та спорту КМДА, батько трьох дітей від імені міської влади вітає номінанток «Жінка року» й усіх чарівних жінок у залі.

А тим часом зала знову оплесками вітає наступних номінанток. Серед них — Альбіна Дерюгіна — номінація «Жінка-тренер». Альбіна Миколаївна — президент Федерації художньої гімнастики, член виконкому Національного Олімпійського комітету України. Альбіна Дерюгіна — Герой України.

На сцену виходить жінка, яка сорок років свого життя віддала освітянській діяльності. Педагогічну діяльність починала вчителем середньої школи. Зараз вона удостоєна почесного звання — Заслужений працівник освіти Автономної Республіки Крим. Валентина Туманова отримує нагороду в номінації «Жінка-педагог».

Лідію Клевцову подарувала нам земля Черкащини. Згодом вона отримала педагогічну освіту. Усе свідоме життя займалася громадською роботою. Нині працює директором представництва Харківської корпорації «Бісквіт-шоколад» у Києві. Вона є членом Спілки жінок Києва. Як заступник голови конгресу ділових жінок України, Лідія Григорівна координує проекти допомоги хворим діткам, малозабезпеченим верствам населення. Сама ж героїня цінує в людях високу відповідальність, порядність, доброту і людяність. Лідія Клевцова отримує нагороду в номінації «Жінка-меценат».

На святі відбулася презентація спільного проекту допомоги дітям, які постраждали від Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики України та ФЖМС. Ніна Павленко — «Жінка — ліквідатор Чорнобильської катастрофи». Це завдяки їй вдалося подолати недугу маленькій Лєрі Корецькій. Сьогодні дівчинка — першокласниця. Її привітала гостя з Японії Фуджіо Норіко.

А на сцені — Тетяна Зінченко. Вона займає посаду начальника управління праці та соціального захисту населення Шевченківської ра­йонної в місті Києві державної ад­мі­ністрації. Тетяна Федорівна — кваліфікований фахі­вець, авторитетний керівник. Їй присвоєно почесне звання — Заслужений працівник соціальної сфери України. За багаторічну і плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток соціальної сфери її нагороджують у номінації «Жінка — соціальний працівник».

— Хочу, щоб усі були успішними, — побажала присутнім Тетяна Зінченко.

Яскрава особистість, талановита співачка, актриса у розквіті творчих сил — Наталія Шелепницька. Пані Наталія опікується дітьми-сиротами та дітьми-інвалідами, допомагає талановитій молоді. Заслужена артистка України, посол миру, Наталія Шелепницька отримує нагороду в номінації «Жінка-митець». Наталія Шелепни­цька дарує усім чарівним жінкам своє музичне вітання — пісню. «Пливе моя душа» — звучить у її виконанні пісня, яку любила її педагог безсмертна Євгенія Мірошниченко.

З квітами, усмішками на обличчях жінки не поспішають розходитися. У них — справжнє свято. Свято, сповнене любові.

Людмила Чечель, фото Іван Косарєков
Читайте також: 

Додати новий коментар