День Батька

15 вересня Україна відзначала День Батька. Заходи пройшли у Львові, Сумах, Житомирі, Дніпропетровську та інших містах країни. А мешканці Києва мали можливість взяти участь у справжньому святі батьківства і сім’ї у Маріїнському парку.

Організаторами акції виступили Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства, МГО «Міжнародний центр батьківства», Асоціація «Еммануїл» та Альянс «Україна без сиріт» за підтримки Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту КМДА, а до проведення заходів долучилися багато громадських та державних організацій.

На сім’ї, які прийшли в той день в Маріїнський парк, чекали розважальні вікторини та конкурси, ігри, майстер-класи, спортивні естафети і навіть силове шоу від справжніх чоловіків. На сцені «Ракушка» творчі багатодітні сім’ї-колективи та молоді зірки української естради радували присутніх своїми виступами, і всюди були щасливі усміхнені обличчя татусів, мам та дітей.

Історія виникнення Дня Батька

Свято було започатковано у 1910 році в Сполучених Штатах Америки. Іні­ціатором створення цього свята називають місіс Сонору Смарт Додд з міста Спокан штату Вашингтон. Вона хотіла висловити вдячність своєму батькові, а в його особі — усім дбайливим батькам Америки, які беруть участь у вихованні дітей. Батько засновниці свята, ветеран громадянської війни Вільям Смарт, сам виховав своїх дітей після того, як його дружина померла, народивши шосту дитину.

Національним святом цей день став для американців у 1966 році, коли президент США Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня святом. У цей день прийнято дітям обов’язково відвідувати своїх батьків, яка б відстань не розділяла їх. Також американці на День Батька чіпляють на одяг квітку: червону — якщо батько живий, і білу — якщо він помер.

З часом і інші країни, де декларується повага до сімейних цінностей, почали відзначати цей день, вшановуючи чоловіка-батька.

Окрім Дня Батька, 19 листопада багато країн відзначають Міжнародний День Чоловіка — свято чоловіків і хлопчиків, які не є батьками.

В Україні ініціаторами введення Дня Батька виступили представники МГО «Міжнародний центр Батьківства», започаткувавши цей день у жовтні 2006 р. як громадську ініціативу. Ідея введення Дня Батька була активно підтримана громадськістю і висвітлена в ЗМІ. Головними цілями свята стали популяризація важливості ролі чоловіка як батька в сім’ї та сімейних цінностей; вшанування чоловіків, що піклуються про свої сім’ї і активно беруть участь у вихованні дітей; залучення чоловіків до відповідального батьківства.

У 2008 році Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту у співпраці з громадськістю підготувало проект ука­зу Президента України «Про День Батька», однак в грудні 2008 року Кабінет Міністрів України, зважаючи на фінансову кризу, відклав ухвалення рішення. Так День Батька залишився громадською ініці­ативою. Однак планується до 2014 року надати Дневі статус державного свята для святкування на всеукраїнському рівні.

Який же він — справжній батько?

Для ініціаторів створення Дня Батька в Україні це той, хто:

— відповідає за збереження життя дитини від її зачаття;

— у партнерстві з матір’ю бере активну участь у вихованні;

— забезпечує сім’ю матеріально, але у такий спосіб, щоб був час на розвиток здорових стосунків у сім’ї;

— виховує дітей на засадах високої моралі своїм особистим прикладом.

Важко не погодитися з тим, що будь-яка сім’я і будь-яка країна має потребу в таких добрих, справедливих і турботливих батьках, на чиїх сильних плечах триматиметься наш світ.
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар