Події

Ветерани — майбутнім захисникам України

Напередодні Дня захисника України на площі Конституції, що біля Верховної Ради, відбулася подія, яка, без сумніву, запам’ятається не тільки її учасникам, а і численним гостям. Бо саме там, в той незабутній день, пройшли посвяту в кадети учні ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус». Щоб привітати майбутніх захисників, на урочистості завітало багато почесних гостей. Це представники влади, відомі військові й митці, які спостерігали, як курсанти під звуки маршу впевнено крокували по плацу, а потім з ученицями цього ж ліцею, тримаючи осанку, кружляли під відому мелодію вальсу.

Інтернаціональне виховання молоді

У навчально-виховному комплексі «Домінанта», який вважають одним із найкращих сучасних закладів освіти Києва, відбувся цікавий культурно-просвітницький захід — презентація проектної роботи родини 5-А класу, спрямованої на розширення знань молоді про одну із європейських країн. В оригінальному сценарії була подана розгорнута інформація про Болгарію, її історію, культуру, досягнення у соціально-економічному розвитку. Організатори заходу здійснили фантастичну подорож у казковому шкільному автобусі до сонячної Болгарії, під час якої відбулася змістовна розповідь про державний прапор та герб країни, «екскурсанти» разом заспівали Державний гімн, пісню «Мила Батьківщино».

Високе визнання та шана

21 березня 2019 року, в Міжнародний день рідної мови, в Будинку письменників України відбувся урочистий вечір-концерт, присвячений цій знаменній події, який розпочався із вшанування та нагородження високими церковними нагородами визначних сіячів рідного слова, відомих письменників України, а також меценатів представником Православної церкви України. Серед нагороджених була видатна поетеса, надзвичайна, сильна духом, мужня, волелюбна, але дуже скромна і ніжна жінка, жінка-весна, жінка-матір, найказковіша у світі бабуся, одна з найкращих письменниць України ХХ—ХХІ століть, член Національної спілки письменників України, головний редактор видавництва «Криниця» (2002—2016 рр.), лауреат літературної премії Дмитра Луценка (2012) Тетяна Майданович.

Великдень

Великдень — це не тільки різнокольорові писанки і смачна паска. Це, перш за все, — культура, яка встановила традиції. Вона формувалася віками та формувала внутрішній світ людини. Саме культура стає фоном, на якому вершиться історія та встановлюються традиції. Існує багато різних звичок і звичаїв, які коріняться в культурах, що сформувалися на шляху історії численних народів. І їх просто так не усунути, тому що вони пов’язані з мовою, світоглядом та релігією народу. Релігії не зникли, вони розповсюдили вплив на весь світ, проникаючи в середовище з різними культурами та традиціями. Так сталося, бо це стосується не земного, а вічного життя людини. Тому люди в глибині душі усвідомлюють, що повинні жити у Всесвіті.

НЕСПОДІВАНИЙ КАЛУШ

Гала-концерт-свято пісні за результатами проведення ІІ Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик вперше в Калуші, в Україні, розпочинається Гімном славній Жінці, голос якої лунав 22 мільярди разів у різних радіоефірах, з екранів кінотеатрів, на телебаченні, яка прославляла Україну та її пісню світом. Дебют пісні на слова і музику члена журі конкурсу Вадима Завади відбувся восени в іспанському місті Малага. Вже стало традицією вручення прапору Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик представникам влади міста (селища, обласного центру), в якому відбувається захід. Заступник голови Калуської районної ради Віктор Гільтайчук прийняв естафету проведення вокального конкурсу ім. Квітки Цісик з обіцянкою активного сприяння його проведенню.

Праведна душа Кобзаря повертається…

Доля українського народу схожа з долею Кобзаря: кріпак, який завдяки своєму таланту, вмінню і бажанню багато працювати став вільним, але відчути себе господарем на власній землі так і не зміг. Будемо мати надію на те, що для нас, українців, буде по-іншому. Нащадки Тараса гордяться своєю причетністю до його великого імені, пишаються його мудрістю, захоплюються його потужною творчістю як художника і поета.

Фестиваль «Тато, мама, я — спортивна сім’я»

16 березня 2019 року в місті Біла Церква відбулися змагання міського Білоцерківського та Київського обласного 1-го і 2-го етапів Всеукраїнського фестивалю «Тато, мама, я — спортивна сім’я», організаторами яких є управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради, комунальний заклад Білоцерківської міської ради Білоцерківський міський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». Генеральним партнером фестивалю виступила ТОВ «Металобаза Бочаров» (директор — Сергій Бочаров). Підтримала змагання Громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі».

Фестиваль родин

Цьогоріч наша країна вкотре згадує свого славетного Cина. 205 років минуло від дня народження Кобзаря, слова якого і досі звучать актуально, торкаючись всього українського, що є у наших душах. Шевченко часто писав про сім’ю, описуючи побут, оспівуючи материнство та любов до своєї рідної неньки України. Він ніби відкрив нову течію у поезії — поезію душі нації: його твори говорили бажаннями тисяч українців, та й зараз рядки поета чітко перекликаються з реаліями сьогодення. Щира любов до України, до народу — ось що несе силу, якої хочеться черпнути, до якої звертаються вже стільки років підряд. Багато людей були виховані на патріотичних словах Тараса Григоровича, наше бажання, щоб і нинішнє покоління не було позбавлене цієї можливості. Патріотизм починається з шанування батька та матері, сім'ї, роду, нації, країни та світу. Наголошуючи на важливості й цінності міцної сім'ї, був уже вкотре проведений Фестиваль родини. Фестиваль уже гостював у різних регіонах України, проте емоції кожного разу вражають своєю яскравістю. Незважаючи на вихідний, у суботу, 9 березня, зала Дарницької районної державної адміністрації була заповнена: більш як 60 родин (220 осіб) Дарницького та Деснянського районів зібралися вшанувати Т. Г. Шевченка, талановиті та активні родини районів.

Лесиними стежками

Шостий фестиваль сім’ї пройшов у Новограді-Волинському. У рамках відзначення 148-ї річниці від дня народження нашої славетної землячки — Лариси Петрівни Косач, більше знаної в усьому світі як Леся Українка — на Батьківщині поетеси, в Новограді-Волинському, культурна когорта, бібліотеки та школи протягом тижня проводили низку мистецьких заходів. Серед них особливу увагу до себе привернув Фестиваль сім’ї «Лесиними стежками», організований за ініціативи Громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» (Голова Правління Тетяна Коцеба) при сприянні Новоград-Волинської міської організації жінок на чолі з Ларисою Шутовою за участі міського Молодіжного центру та за фінансової підтримки депутата Житомирської обласної ради Віктора Мельника.

Всеукраїнський форум сім’ї

Першого березня в Українському домі відбувся IV Всеукраїнський форум сім’ї. На початку заходу глави церков разом із Президентом України та всіма делегатами помолились молитвою «Отче наш». До участі у форумі також було запрошено науковців, журналістів, освітян, представників громадськості, органів влади та органів місцевого самоврядування, релігійних організацій, батьківських комітетів, дитячих і молодіжних організацій з усіх областей України. У заході взяли участь близько 1000 делегатів.

Сторінки