Виховання дітей

Про материнство

Материнство – найвідповідальніша та найприємніша місія жінки на планеті. Молоді матусі розповіли про те, як змінилось їхнє життя з появою дитини та що вони відчували в момент, коли вперше взяли на руки своїх малят. Юлія Гулевата З народженням дитини в житті кожної жінки розпочинається новий етап, який неминуче супроводжується втомою і недоспаними ночами, проведеними біля дитячого ліжечка. Але водночас — це прекрасний період, і всі складнощі в порівнянні з радістю материнства — ніщо, адже немає нічого приємнішого, ніж момент, коли ці маленькі рученята міцно тримають тебе за пальчик. Коли вперше взяла на руки свого малюка, відчувала ні з чим незрівнянні емоції. Сказати, що була щаслива — нічого не сказати. Таку теплоту, ніжність, радість, потік емоцій та енергії не відчувала ніколи в житті.

Мамин хліб

Четверта година ранку. На вулиці ледь світає. Сонце помалу визирає з-за лісу і будить все з нічного сну першими промінчиками. Тиша. А в хаті, що край села, вже давно кипить робота. То моя мама господарює біля печі. Вона пече хліб. Сонно тріскотять дрова, віддаючи тепло хлібові, який мама розклала в форми. На черзі — пиріжки, які ми малими так любили смакувати з молоком і бігали щоразу на кухню за новою порцією. Зараз мало хто випікає хліб у печі, частіше купують у магазині, так швидше, але... не смачніше, бо хто хоч раз куштував мамин чи бабусин хліб, уже не забуде його смак. Тож дякую тобі за хліб, мамо. Чекай онуків у гості, щоб і їхнє дитинство наповнити приємними спогадами та неповторним смаком свіжоспеченого хліба.

У сім’ї дитина з інвалідністю

Сім’я — основний вихователь дитини. Якою вона виросте: впевненою, успішною, доброзичливою чи боязкою, нерішучою, недовірливо настороженою до людей і до життя в цілому — усе це закладається у сім’ї. Таке завдання завжди непросте. Але наскільки воно ускладнюється, коли дитина обтяжена якимись порушеннями психофізичного розвитку... Сьогодні мова піде про тих дітей, у яких порушена опорно-рухова сфера. Причиною таких порушень найчастіше буває дитячий церебральний параліч, рідше — інші захворювання м’язів і суглобів. Проте причини захворювання тут для нас не настільки важливі, як те, що дитина обмежена в рухах і це накладає відбиток і на життя її самої, і батьків.

Новий рік родом з дитинства

Перші сніжинки ніжно вкрили землю, цілуючи крони дерев та зазираючи у вікна. Настрій — святковий. Молодий, тоді ще, тато приніс красуню-ялинку, а мама дістала велику коробку з новорічними іграшками, до якої ми, малі, тут же прибігли. Звичайно, там же скільки всього! Іграшки, гірлянди, вогники. Навіть Дід Мороз з внучкою Снігурочкою. Який же Новий рік без них? Ми з сестрою старанно вирізаємо сніжинки, наклеюємо їх на вікна, робимо гірлянду з кольорового паперу, прикрашаємо нею стіни в кімнаті. ...

Як виховати успішну дитину?

Бачити свою дитину успішною — мрія усіх батьків. Вони докладають до процесу виховання своїх нащадків значних зусиль. Ми поспілкувалися з мамами, чиїх малюків по праву можна назвати успішними, і запитали у них про те, як досягти бажаних результатів.

Все залежить від батьків

Часто стається так, що під тягарем важких переживань, пов’язаних з хворобою й інвалідністю дитини, зазнають деформації стосунки в сім'ї та спілкування з оточуючими. Поглинуті своїми проблемами, батьки відсторонюються від усіх інших людей, боячись нерозуміння. Усі їхні помисли спрямовані на те, щоб домогтися зцілення дитини і повернутися до втраченого через її хворобу способу життя. Інакше кажучи, батьки не приймають свого життя з хворою дитиною. Це породжує напруження, неможливість жити нинішнім днем і бачити у ньому не тільки негативне, але й позитивне. Найбільша біда таких сімей у тому, що вони не можуть реально оцінити обмеження і можливості розвитку дитини, її адаптації у соціальному середовищі. У зв'язку з цим не вдається домогтися взаєморозуміння і злагодженої взаємодії батьків з педагогами, психологами, лікарями.

Як виховати успішну дитину?

Мами завжди дбають про своїх дітей і бажають їм тільки найкращого. Роблять все заради того, щоб їхні малюки почували себе щасливими і знайшли своє місце в житті. Ми поспілкувалися з жінками, котрі приділяють багато уваги донькам і допомагають їм зростати та ставати успішними людьми.

Діалог із батьком

Марічка не думала, що розмова з татом вийде такою серйозною. Вона сподівалася на деякі поради, можливо, мовчання на знак згоди, якісь нотки критики, але цього разу все було інакше.

Промені тепла душі

Випромінюючи душевне тепло, Станіслав Ігорович Федоров почав працювати у школі. Від людини черствої або байдужої тепла не буде. Воно не йде від притворства і нещирості. Воно не утвориться в пустій душі й мізерному серці. Не розростеться і не перекинеться у душі інших, бо воно не існує в них самих…

Навчити читати

Ще з дитинства я дуже любила читати. Дві улюблені книжки — «Барвінок» та «Українські народні казки» пам’ятаю до цього часу. З чого почалася ця любов, не знаю, але згадую, що дуже чекала газети «Сільські вісті», «Порадницю» та районку «Ружинська земля». Читалося все — від новин в політиці до розповідей про звичайні українські сім’ї, а оскільки тоді я навчалася лише в початкових класах, то написаного не розуміла, головною метою було прочитати якомога більше. Навіщо? Не знаю. Не може відповісти на це питання і моя мама — каже, що я просто почала читати.

Сторінки