Насильство в сім'ї

Як захистити дитину, або Наслідки психологічного насильства батьків

Кожна жива істота, аби рости й розвиватися відповідно до своїх природних задат­ків, потребує на лише їжі й тепла, а й почуття безпеки. Безпека для людської істоти — це не лише фізична недоторканість, доглянутість, наявність сім’ї та домівки.

Як попередити насильство в сім'ї

Більшу частину нашого життя ми, як правило, на роботі. Але все те, що поза нею – це дім, а точніше, сім’я. Ці дві сфери нашого буття взаємопов’язані між собою. Тобто, якщо буде лад у сім’ї, то і на роботі буде все добре. Коли виникають непорозуміння та конфлікти в родині, то це має свій відповідний вплив на психічний і фізичний стан людини взагалі, зокрема погано відбивається на продуктивності його праці, успіхах у роботі.

Поради щодо попередження насильства в сім’ї

Результати досліджень показують, що більше ніж 93% жінок — жертв фізичного насильства, тривалий час дозволяли кривдити себе словами. Тобто спочатку жертва потерпає від психологічного насильства, а потім відбувається фізичне насильство.

Насильство в сім’ї. Інтерв’ю з Валентиною Колядою

Загальновідомо, що осередком суспільства є сім’я. В ній закладаються основи буття людини, а також її духовні, світоглядні якості. Від благополуччя родини багато в чому залежить моральний стан суспільства. На жаль, для чималої кількості наших співгромадян природне бажання знайти сімейний спокій залишається нездійсненною мрією.

Вплив насильства в сім’ї на психоемоційний розвиток дитини

Проблема психотравмуючого впливу насильства на дитину має не лише психологічний, а й со­ціаль­ний, медичний і юридичний аспекти. Насильство у ставленні до дитини відноситься до найважчих психологічних травм. Порушення, що виникають внаслідок насильства, зачіпають усі рівні функціонування дитини: пізнавальну та соматичну сферу, перешкоджають її самореалізації в майбутньому, викликають порушення поведінки — ранню алкоголізацію, наркотизацію, аутоагресію.

Тематичний брифінг «16 днів проти гендерного насильства»

Цього року, вже традиційно, Україна долучається до проведення Всесвітньої акції «16 днів проти гендерного насильства», історія якої розпочалася понад півстоліття тому, після того, як 25 листопада 1960 року в Домініканській Республіці були вбиті три сестри Мірабль.

Початок національної кампанії «Стоп насильству!»

На сьогодні на обліку в органах внутрішніх справ за вчинення насильства в сім’ї перебуває понад 87,1 тис. осіб, з яких майже 77,6 тис. чоловіки. У цьому році поставлено на облік 47,9 тис. таких осіб, у тому числі за фізичне насильство – 27,4 тис., психологічне насильство – понад 18, 3 тис., економічне насильство – 2,1 тис. Винесено 55,7 тис. офіційних попереджень про неприпустимість учинення насильства в сім’ї.

Про попередження насильства в сім'ї

Світовою громадськістю насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав. Безумовно, проблема насильства в сім’ї є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

Українська лінійка гендерної рівності

Щоб розпочати нашу сьогоднішню тему, хочу з вами поділитися тими новинами, які я першими побачила з цієї проблематики. Ось ці заголов-ки: «Чи існує діалог влади і громадськості у гендерному питанні?» і «Українські чоловіки “відвоювали” свої позиції».