Виставка живопису «Любіть Україну»

В Українському фонді культури відбулася виставка живопису «Любіть Україну», яку представили заслужений художник України Василь Мірошниченко та Іван Коваленко (Дніпропетровськ).

Характерною відзнакою сучасності є те, що творча інтелігенція тримає руку на пульсі життя своєї держави. Теми художніх виставок останнього року віддзеркалюють загальний настрій українського народу. Незважаючи на труднощі у виборюванні незалежного існування в суспільстві вирує духовне піднесення, небайдужість до загальних проблем, прагнення внести свою лепту. Саме з такими намірами два художники привезли в Київ виставку живопису, яка стверджує любов до України, свого народу, вносить позитив у життя.

Обидва митця представили пейзажі з пленерного живопису, сповнені душевного тепла та високої професійності. Василь Мірошниченко шукає гармонію в чистих кольорах, спрямованих до декоративності, вдало наповнює світлом великі площини. Саме такою є панорамна картина «Седнів», на якій зображена річка Снов з пташиного погляду. А Івану Коваленку притаманна суто реалістична манера живопису, сповнена вишуканої тональності, в якій грають рефлекси, напівтони, контрасти теплих та холодних кольорів, як на полотні «Хата мого дитинства».

Обидва художники захоплюються подорожами, ось і промовляють до глядача неповторні українські краєвиди Чернігівщини, Дніпропетровщини, Київщини, Криму. Василь Мірошниченко вдало розкриває своє монументальне бачення у картинах «Мис Фіолент», «Тиха заводь», «Мак квітне», «Спека». Там, де є мотиви з будівлями, відчувається фаховий погляд митця, який знається на архітектурі. Творчий шлях заслуженого діяча мистецтв почався в Дніпропетровську роботою на художньо-виробничому комбінаті Худфонду УРСР. І вже після закінчення архітектурного факультету Київського державного художнього інституту та служби у лавах Радянської армії Мірошниченко встає на самостійний творчий шлях. З 2004 року він очолює Дніпропетровську організацію Національної спілки художників України, а з 2012-го стає головою обласного відділення.

Твори Івана Коваленка сповнені романтичного настрою, камерності та вишуканої лірики. Саме такими є полотна «На Вербній неділі», «Край городів», «Хата мого дитинства», «Околиця Тростянця».

Туга за красою українських мотивів відповідає характеру самого художника, який виріс у мальовничому селі Підгорному на Дніпропетровщині. Фахову освіту він отримав спочатку в місцевому художньому училищі, а потім закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, який славиться своєю мистецькою школою. Творчу діяльність І. Коваленко поєднує з педагогічною роботою.

Митець встигає передавати свої знання молоді та приймати участь у різноманітних виставках, прославляючи українське мистецтво. За своїми уподобаннями, Іван Михайлович тяжіє до філософського тлумачення історичних тем, шукає оте підґрунтя, яке робить наше суспільство сповненим гуманних чеснот та самовідданості рідної держави. Досить подивитися на такі твори, як «Сувора Хортиця», «Перлина півдня», «На полонині». Саме такими, широкими географічно краєвидами і поєднує митець нашу Україну від сходу до заходу, з півдня до півночі. Мабуть, у цьому й є сила мистецтва.

Привітали митців друзі по творчості, представники громадських організацій, актив Українського фонду культури. Голова Київської організації НСХУ Віктор Коновал підкреслив професійність представленої виставки. Видно, що художники живуть мистецтвом, прагнуть самовдосконалення та нових досягнень. Від Національної спілки художників України, за підписом її голови народного художника України В. Чепелика, були вручені «Вітальні листи» з побажаннями подальшої творчої наснаги та мистецького довголіття. У вітанні заступника голови правління Українського фонду культури Олесі Білаш прозвучали слова вдячності за розмай творчого дарування, яким сповнений український народ. Бо картини не тільки розкривають красу української землі, а й наповнюють глядачів життєдайною силою, яка так необхідна сьогоденню. У виступах колег з Полтави, Харкова, Маріуполя, Кривого Рогу, Сумщини була надана висока оцінка представлених картин.

Філософія митців проста — бачити та передавати іншим красу оточуючого світу й нагадувати людям про неповторність української землі, яка дала світові таких велетнів духу, як Великий Кобзар, який поєднав людство своїм «Заповітом».

Дійсно, такі творчі заходи єднають український народ навколо прекрасного. А завдяки таким серйо­зним майстрам наша держава має своє самобутнє обличчя на обріях світової спільноти.
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар