Виставка художника Анатолія Георгійовича Фролова

Дивно влаштована природа, а тим паче життя людини. І чим більше обдарована людина творчо, до неї прикута увага не тільки шанувальників, а й критиків. Мабуть, за такими критеріями готувався до відкриття своєї виставки член Національної спілки художників України Анатолій Георгійович Фролов.

Вернісаж відбувся в Музеї Гетьманства, що розташований на Подолі в Києві, сповненому особливої аури українського духу. Концепція творчого проекту довжиною з життя розкрила надзвичайно талановитого митця, з глибокою філософською думкою, душею романтика та мрійника. Дивна, мальовнича Україна засвітилася на представлених творах. На відкриття виставки прийшли друзі, колишні учні, однокашники по навчанню, колеги по секції, родичі, шанувальники творчості. В цілому захід вийшов родинний, теплий і щирий, бо таким є сам господар — відкритий, сповнений добра та благородства.

Анатолій Георгійович Фролов народився на Вінниччині, а після служби в лавах Радянської Арміїї вступив до Київського державного художнього інституту, який закінчив 1975 року за напрямком реставрація живопису. Художник з вдячністю згадує своїх вчителів О. Тищенка. П. Білецького, О. Кривоноса, В. Гуріна, В. Шпортька.

У своїх вітаннях голова секції графіки заслужений художник України М. Кочубей зазначив багатогранний творчий шлях Фролова як графіка і прагнення розкритися в живописі. Художник дійсно показав фахове володіння олією, аквареллю, темперою, серед яких було чимало захоплюючих мотивів. Можна звершити подорож під крилами вітрильника, помилуватися Білим озером у Білозерську, відчути морське повітря в Лазурному, освятитися Канівськми краєвидами, відпочити у Пущі-Водиці. Обрані мотиви схвилювали особливою красою враження художника, надихнули до творчості.

Таким є картина «Хмарний день», «Світанковий сон», «Ранок на Дніпрі», «Вечірня дубрава». Особливої уваги заслуговують акварелі, сповнені вишуканої краси, світла, прозорості. Представлені картини — це своєрідні артефакти, бо створені безпосередньо з натури і свідчать про численні пленери, в яких приймав участь А. Фролов.

«Художник — це вільний птах, і у нього повинні бути крила для польоту, — зазначив у розмові Анатолій Георгійович. — Одне в мене було — це графіка, якій було присвячено понад двадцять років плідної праці у провідних видавництвах України. Прекрасне володіння малюнком дозволило створити яскраві художні образи в галузі оздоблення дитячих книжок. Розійшлися по світу понад 20 дитячих книжок невиданих у «Веселці», «Барвінку», серед яких є широко відомі «Робінзон Крузо» Даніеля Дефо, українська народна казка «Котик і Півник», ілюстрації до книги Н. Крутенко «Анна Ярославна», до творів Платона Воронька. Художник вдало підкреслює характерні риси обраних героїв, наповнених премудрістю. Вони не тільки викликають посмішку, приваблюючи своїми вчинками, їхня присутність повчальна.

Слід зазначити, що Анатолій Фролов закінчив реставраційний факультет і обізнаний на різних техніках живопису. Практична робота над творами митців різних епох спонукала до вивчення самобутніх стилів провідних художників світу. В цій галузі приходилося вивчати різні таємниці, які використовували митці для досягнення живописних ефектів. Ось і світяться акварелі Фролова дивним прозорим світлом, в якому вирує життя. А в живописі простежується метафоричні погляди Чурльоніса, символізм Куїнджи, душевність передвижників.

Твори Фролова мають історичне підґрунтя, але сповнені сучасним творчим баченням художника наповнюють наше життя новими враженнями. У пейзажах відчувається епічність, величність природи, яка вражає своєю первозданною красою. Окрасою виставки був автопортрет у береті, де головна увага зосереджена на погляді очей, в яких відчувається плін прожитих років. Він мандрівник і філософ, шукач пригод та нових вражень — зазначили у своїх вітаннях П. Зикунов, В. Кочуков, Н. Гукова.

Слід зазначити, що на виставці були показані твори студентського періоду, в яких уже викристалізувалися ознаки вдумливого митця. Але сам митець вважає своїм головним досягненням знайдений художній стиль, отой щедрий мазок пензля, в якому вирує живописна сила. Саме такою є картина «Ліси, охоплені багрянством», яку розміщено на афіші виставки. Цей мотив з дивними пагорбами під лазурним небом та мажорними соковитими лісами, які полонили серце митця. Це не просто куточок природи, це своєрідний погляд на життя вдумливого митця.

Своє натхнення художник черпає від матінки-землі з усіма її метаморфозами — зливами, літнім теплом, сонячними ранковими променями, таємничими туманами, чарівною силою веселки. Саме в цьому митець шукає гармонію душі, і коли приходить натхнення, то народжується епічна картина.

А. Фролов поєднував творчість з педагогічною та адміністративною роботами. Добре знають Фролова-педагога в Київській дитячій Академії мистецтв, де він викладав рисунок, живопис, пластичну анатомію, іконографію та іконопис. Адже лише перерахування цих предметів говорить про професійну обізнаність та широкий світогляд митця. Чимало добрих слів було сказано про суто людяні риси, притаманні Фролову-педагогу, який виховав чимало учнів, дав путьовку у творче життя.

У столиці України відбулося мистецьке свято. Свої досягнення А. Фролов розділяє з вдячністю зі своєю родиною, своїм наставником Л. Морозовим. Захід відбувся за підтримки вірних друзів заслуженого художника України А. Марчука та директора Музею Гетьманства Г. Ярової.

Анатолій Фролов мрійник з філософським розмаєм своїх життєвих поглядів. Він мандрує в своїх творчих уявленнях по землі та прагне показати, якими ми є у цьому світі. Це був лише перший ланцюжок у творчому проекті, концепція якого буде розкрита на слідуючій виставці, яку вже готує митець.

Валентина Роменська, фото Анатолія Фролова
Читайте також: 

Додати новий коментар