Мистецтво

Літні мотиви в акварелях Олени Хмель

Молода художниця Олена Хмель народилася у місті Саки (АР Крим). Ще на початку свого яскравого життя вона інтуїтивно тягнулася до мистецтва. А отже, з часом вирішила, що навчатиметься академічному мистецтву у професіоналів. Спочатку вона набула знань, умінь, навичок у майстерні відомої художниці В. С. Снєговської, після — вступила у Сімферопольське художнє училище ім. М. С. Самокиша, ну а потім в Національну академію мистецтва та архітектури (Кримська філія). За роки навчання юна художниця пройшла через формування навичок у різних напрямках мистецтва, проте по-справжньому її зачепив саме акварельний живопис. Невипадково саме він, адже як можна не звернутись до акварелі, знаходячись від народження у мальовничому Криму. Олена є учасницею багатьох всеукраїнських пленерів та більш ніж десяти виставок, її роботи присутні у чотирьох каталогах, які представляють український живопис для Європи та світу.

Творчість та натхнення — сенс життя

Нещодавно відзначила свій день народження моя улюблена художниця, чарівна жінка, талановитий педагог живопису (творча майстерня «ТриТОН») Тетяна Мельничук. Родовід мисткині починається з міста Шостка Сумської області, а потяг до творчості вона відчула з родинного оточення, від діда В. Непомнящого та батька, який прекрасно малював. Навчання у талановитих митців Харківського художньо-промислового інституту Т. Лещенка, Н. Тригуб, С. Чередніченка, С. Єгорова, В. Чаус сформували впевнений стиль живопису, в якому промовляє суто жіноча лірична тональність. Живопис прозорий, світлий, наповнений красою та поглибленим філософським тлумаченням життєвих колізій. Ось чому її жанрові картини так хвилюють почуття, виховують любов до родини, рідного краю, спонукають бути вдячними своїм батькам за життя.

Постріли краси

У Галереї мистецтв, що на вулиці Драйзера в Києві, під назвою «Одна мить» виставила свої роботи закарпатська художниця Юлія Єгорова-Рогова. Експозиція ретроспективна — в ній представлено близько шістдесяти робіт мисткині. За вікном періщить дощ, а ми з художницею ходимо залами картинної галереї, зупиняємося біля картин, керамічних виробів, надихаємося красою, цінуючи кожну мить.

Тетяна Іванівна Стецюра: майстриня вишивки бісером

Тетяна Іванівна народилася 22 квітня 1974 р. у селі Мала Березянка Таращанського району Київської області. Закінчила середню школу та будівельне професійно-технічне училище №21 у м. Києві, отримала фах маляра-штукатура. Вийшла заміж у 1992 р. за Стецюру Сергія Вікторовича і подружжя стало мешкати у с. Велика Березянка Таращанського району. Має двох прекрасних дітей — Вікторію і Максима. Разом з чоловіком захоплюються дизайном і ремонтом квартир, будинків під замовлення. — Вишивкою ніколи не займалася, — говорить майстриня, — але почула про вишивку бісером. Зацікавилася і захотілося спробувати. Разом з донькою купили перший набір для вишивання бісером «Маки в полі» і почала самостійно працювати. Чоловік спочатку сприймав скептично, але коли побачив перші роботи, став підтримувати. Так почали з’являтися нові картини, які за півтора десятиліття вже складають цікаву колекцію.

Міфологізми в екслібрисах Руслана Агірби

Володар більш ніж двадцяти міжнародних нагород за участь у виставках світового рівня, по-справжньому відданий своїй справі художник-графік Руслан Агірба майже все своє життя присвятив художньому ремеслу. Його твори — це не лише графіка, книжкова та станкова, але й живопис. Загальновідомим для поціновувачів книжкового мистецтва він став завдяки своїм екслібрисам. Фантазія в сюжетах не має меж, а техніки виконання приголомшують тонкістю та деталізацією. Часто він звертається до міфологічних сюжетів та прадавніх легенд, в яких багато нереального та фантазійного, що дає натхнення художнику. Його улюблені сюжети — «Викрадення Європи», «Ерос та Психея», «Артеміда», «Діоніс». Створюючи книжковий знак, художник використовує пластичні лінії, контрастні об’єми, візерунки та вигадливі форми, чим створює своє неповторне бачення тієї чи іншої сцени.

Коли я згадую рідний Ромен…

Де б ти не жив, чим би не займався, а спогади про рідне місто, в якому ти народився, залишаються дивовижною хвилею тепла і любові. Ромни — це ціла сага, завжди наповнена історичними, знаковими подіями, які спонукають бути корисним своїм землякам. Прикордонний козацький край має свої особливості для формування відданих державі людей, серед яких Петро Калнишевський, Микола Макаренко, Іван Кавалерідзе, Євген Адамцевич займають особливе місце. Мені пощастило народитися у 1947 році саме в Ромнах у будинку по вулиці О. Пушкіна поряд з будинком, де жила родина І. Кавалерідзе. А у дворі був особливий храм — приватна художня студія, якою керувала художниця від Бога — Ліна Семенівна Бреус. Все, що закладене в мені, — прагнення знань, творчі здібності, риси громадської активності були прищеплені в школі №2 ім. А. Йоффе. Почуття відповідальності перед державою, вірності заповітам Шевченка були пріоритетними в нашій родині від прадідів, але особлива подяка моїй мамі Раїсі Степанівні, яка своїм відношенням до роботи та громадських справ завжди була для мене прикладом.

Національна спілка художників — 80 років суспільного досвіду

З нагоди ювілею НСХУ секція критики та мистецтвознавства Київської організації нещодавно провела Міжнародну науково-практичну конференцію. Ініціатором її проведення стала Київська організація НСХУ, яка за останні роки стала авангардом у розвитку культурно-мистецького процесу столиці України. Куратором заходу стала мистецтвознавець Ганна Ярова. Організаційний комітет склався з відомих вчених Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, МФК ім. М. Рильського, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Питання, які піднімалися, показали, наскільки вагомою є багатогранна діяльність мистецтвознавців на культурному просторі українського народу. Задекларовані теми вказали на важливість співпраці з художниками, творчість яких впливає на формування національного обличчя Української спільноти, виховання естетичних поглядів соціуму.

Митець різнопланового обдарування

Перша поява на мистецькому небосхилі, творче становлення Руслана Виговського відбулися разом з появою на творчому шляху покоління молодих художників Києва, яким судилося вписати нову сторінку в образотворче мистецтво України. На початку 1990-х вони відкинули приписи соціалістичного реалізму й досягли потрібного національного звучання образу за допомогою спеціальних форм і засобів висловлення: сюжетної алегорії, декоративного зіставлення елементів, композиції, дошукувалися гранично виразних ракурсів персонажів у своїх сюжетах.

Виготовлення панно «Ми танцюємо гопачок» в техніці аплікація з тканини

Основна мета методичної розробки: розширення й систематизування знань про аплікацію; засвоєння знань про технологічну послідовність виготовлення виробу, способи намічання (за шаблоном, через копіювальний папір, способом перенесення); формування вмінь планувати й виконувати технологічні операції; розвиток образного й просторового мислення, окоміру, дрібних м’язів кисті руки; розвивання творчої уяви, спостережливості, творчих здібностей, уваги, навчити учнів правильно добирати матеріали й інструменти для виконання аплікації; виховання посидючості, охайності, терпіння та старанності під час виконання роботи.

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе як взірець культурного життя Києва

Вагомими осередками у збереженні історії, вихованні національних пріоритетів, розвитку культури є творчі спілки, музеї, художні галереї, меморіальні комплекси. У столиці України існує кілька творчих спілок, серед яких особливе місце займає Національна спілка художників України. У Києві понад 50 музеїв, серед яких діє Музей-майстерня Івана Кавалерідзе, розташований на Андріївському узвозі. Сама назва та місце знаходження розкривають концепцію його діяльності, значення для культурного життя столиці, вплив на ментальність українського народу.

Сторінки