Презентація картин Гели Думбадзе

Неймовірно щедра на мистецькі події оксамитова осінь у столиці України. Нещодавно відбулася презентація творів Надзвичайного Повноважного Посла Грузії в Україні Гели Думбадзе. Можна лише дивуватися про розмай творчих обдарувань дипломата вищого рівня. Філолог, філософ, письменник, художник щойно прийняв аплодисменти після оприлюднення книги «Я бігун», ось новий напрям його діяльності — живопис. 

Свою виставку пан Г. Думбадзе назвав «Акриловий щоденник» і представив частину циклу творів, написаних за останні роки. Виставка присвячена українському народу і отій теплій гостинності, яку відчула родина Посла саме в Києві. «Наші народи зближують давні традиції, любов до родини, особлива повага до батьків та дітей, прагнення волі та справедливості. Я вірю у переможне майбутнє Грузії та України. Творчістю займаюся в основному вночі, але особливо вдячний своїй дружині за терпіння та толерантність до моєї постійної завантаженості», — зазначив пан Гела Думбадзе у бесіді.

Ось нам усім приклад, як треба раціонально використовувати свій час і ті дари, якими наділив тебе всевишній… Але є ще одна складова, котра являється вагомою для випромінювання позитиву, яким наповнений автор виставки. Даоські мудреці кажуть: умій знаходити радість, бо це найкращий спосіб привернути щастя. Твори Гели Думбадзе не тільки випромінюють радість, в них життєдайна сила, яка буквально освячує кожного, хто їх побачив. Після знайомства з картинами виникає піднесений стан щастя, а це дорогого коштує.

Картини наповнені символами: серед розмаю фруктів, предметів чайної церемонії, відпочинку за чашкою кави приваблюють композиції абстрактного напряму. В серії цих картин спрощені геометричні форми, мажорний колорит, самобутні композиційні рішення. Гела Думбадзе художник знайшов свій образотворчий стиль, у якому домінує радісний стан, шляхетний настрій. Насамперед це відчувається в циклі пейзажів з гірськими хребтами, який характеризує концепцію творчості митця. «Шукайте горного, і все додасться вам…», свідчить Святе письмо. І в цій розвішеній площині розгортаються дійства, в яких сяє сонцем свята грузинська земля, сповнена давніх традицій, коріння наших вільнолюбних предків. 

Червоною стрічкою через усю експозицію проходить колорит Грузії з мажорними тонами, полум’яним темпераментом, національними особливостями. На думку припадають твори Ніко Пираманішвілі, поезія Шато Руставелі та Давида Гурамішвілі, жанрова велич С. Параджанова, ліричний спів Т. Гвардцителі, В. Кікабідзе. Відчувається весільний танок ачарулі, смак випічки хачапурі, аромат вина Кіндзмараулі… В усьому цьому калейдоскопі старовинних традицій та вишуканої краси панує філософія відкритого серця грузинського народу, шанування свого роду. Мабуть, тому серед поважних гостей, дипломатів, працівників амбасад, художників, журналістів була присутньою родина автора виставки. 

Україну та Грузію поєднують давні дружні зв’язки, де головними спільними рисами є прагнення незалежності наших народів. Одним із таких борців та глашатаїв свободи був Васо Кхварідзе — дід відомого скульптора, кінорежисера, драматурга Івана Кавалерідзе, доля якого привела на українську землю. Те, що виставка відбулася у приміщенні Музею-майстерні, де відомий скульптор працював над монументом Святої княгині Ольги, невипадкове. Гостинність грузинського народу відчули присутні на презентації, а це працівники посольств, художники, друзі, прихильники таланту Г. Думбадзе. Приїхали привітати й земляки з славетної Роменщини, де на хуторі Ладанському народився І. Кавалерідзе. 

Радісне спілкування з келихом грузинського Шабо та неймовірно цілющого Боржомі надали урочистостям гостинності та доброзичливості. Виставкою «Акриловий щоденник» розпочалися осінні свята Тбілісобі на Андріївському узвозі… Так, щедра на мистецькі свята оксамитова осінь, благословляє людей на щасливе життя, де панують любов та прагнення миру на землі без насильства. 
Читайте також: 

Додати новий коментар