Фредерік Шопен допомагає родинам українських Героїв

Як може людина, яка народилася 208 років тому, допомагати сучасним українцям, запитаєте ви? Відповідь проста — завдяки силі культури та мистецтва. 

Поняття культура охоплює всі сфери людської діяльності, в тому числі економіку, освіту, релігію, науку і мистецтво. Останнє займає в культурі центральне місце. Інакше кажучи, мистецтво становить сутність культури.

Культура також формується на основі слів і мови. Сьогодні в світі мова без слів, яку розуміють всі — музика. Безсумнівно, твори Фредеріка Шопена посідають чинне місце у світовій класиці. Ця мова незалежно від національності зрозуміла кожному. Його творчість збагатила світову культуру і залишила послання людству, яке почуло вже багато поколінь. 

Щоб в майбутньому уникнути військових конфліктів, людство повинно усвідомити, що ми — єдина родина, де гідно представлена культура кожної нації. Де кожна країна зможе вийти за рамки вузького націоналізму і буде прагнути збагатити світову культуру притаманним тільки їй надбанням. 

Люди з абсолютно різних культур та оточення можуть поєднатися завдяки любові, яку несуть культура та мистецтво. Для виконання такої великої справи ми повинні отримати колосальну силу її. Тільки велична любов вийде за межі національних кордонів і подолає перешкоди між расами, культурами та знанням. Для цього ми маємо створити світову культуру миру та любові, в якій гроші, влада та знання не займатимуть головні місця. 

Запланувавши побудувати дім, нам знадобляться цегла, двері та багато іншого. Однак найважливішим серед цього є загальна краса, яка надає будинку вигляд завершеності. Понад усе потрібно виховувати в людях не бажання стати багатіями, а волю до добра, краси, миру, любові. Щоб такими нас, українців, бачив увесь світ. 

Саме цим, на мій погляд, займаються організатори фестивалю «Музика Шопена просто неба» історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисль» та Посольства Республіки Польща в Україні.

За чотири роки існування фестиваль «Музика Шопена просто неба» став знаковою і унікальною подією культурного життя України. Традиційно захід відвідують представники дипломатичних місій, акредитованих в Україні, творча інтелігенція та поціновувачі музичних вечорів. Кожен гість фестивалю стає частиною справді казкового дійства. 

Формат заходу передбачає, що основна музична програма виконується на роялі YAMAHA на спеціальній сцені, розташованій просто неба на Острові Любові.

Але фестиваль не обмежується лише музичною програмою. Кожен учасник потрапляє на спеціальні екскурсії найбільшим у Східній Європі музейним комплексом обрядового мистецтва — Музеєм українських домашніх ікон та старожитностей «Душа України». Його гості відвідали майстер-клас із виготовлення аркушів паперу за автентичними технологіями XVII ст. та могли уявити себе на місці середньовічного монаха, що виробляв папір для потреб Києво-Печерської лаври. Адже «Замок-музей Радомисль» розташований на місці першої в Центральній Україні папірні. 

Особливість фестивалю полягає в тому, що гості слухають музику просто неба, вільно розташовуючись по всій території острова перед сценою: на кріслах, лежачи на килимку, розстеленому на траві, чи спостерігаючи за виступами учасників фестивалю, сидячи на оригінальних кованих лавах, що заполонили надзвичайно красивий ландшафтний парк комплексу. Окрім цього музика, яку виконують піаністи, лунала і в стінах самого замку, зокрема в Михайлівській залі. 

У фестивалі за чотири роки існування брали участь Пьотр Шиховський — лауреат міжнародних піаністичних конкурсів у Римі, Бухаресті, Такасакі, Дармштадті, Еттлінгені, Бидгощі, Лодзі та Варшаві; Інеса Порошина — солістка Національної філармонії України; Лариса Деордієва — солістка Національної філармонії України, лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. Лисенка; вихованці музичних шкіл Києва; Яцек Кортус — лауреат багатьох міжнародних і всепольських піаністичних конкурсів, серед яких — I премія і Grand Prix на IX Miжнародному Шопенівському конкурсі у Aнтоніні, I премія на Всепольському конкурсі iм. Професора Людвіка Стефанського у Плоцьку; Тетяна Шафран — українська класична піаністка; юні виконавці з західних та східних областей України. 

«Музика Шопена просто неба» — це можливість почути класичні музичні твори у виконанні лауреатів низки світових престижних музичних конкурсів просто неба серед казкової природи Полісся, наповненої співами пташок, шелестом трав, шумом водоспаду і гармонією музики Шопена.

За словами ініціатора фестивалю, засновниці історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисль» Ольги Богомолець, «Музика Шопена просто неба» — один з елементів розвитку культурної дипломатії — єднання країн та народів навколо вічних цінностей, одною з яких, без сумніву, і є класична музика.

Фестиваль «Музика Шопена просто неба» носить також благодійний характер. Кошти, виручені від продажу квитків, передаються за сприяння громадської платформи «Люди допомагають людям» родинам загиблих під час Революції гідності та військових дій на Сході України. З цією ж метою під час проведення фестивалю організатори влаштовують благодійний ярмарок. Ось так Фредерік Шопен і допомагає родинам Героїв України. 

 
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар