«Дарничанка» скликає друзів

Саме під таким гаслом проходило ІХ Свято народного хорового мистецтва у Центрі художньої та технічної творчості «Печерськ».

Заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Дарничанка» вміє створити свято й полонити своєю майстерністю глядача. Коли співає «Дарничанка», зали переповнені. Глядачі одухотворені. Оплески найгучніші. Враження найприємніші.

Керівник ансамблю Петро Андрійчук, заслужений працівник культури України, професор Київського національного університету культури і мистецтв любить і вміє дарувати свято. Цього разу на гостину він запросив народний ансамбль танцю «Київ-Політ» Центру культури «Святошин» (керівник Михайло Кадученко, концертмейстер Віталій Бондаренко).

Наприкінці концерту директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень, заслужений працівник культури України Микола Пересунько вручив посвідчення про присвоєння ансамблю «Київ-Політ» звання «Народний колектив». Цю звістку учасники колективу й гості зустріли бурхливими оплесками.

— Це свято ми проводимо з 2013 року, — розповів Петро Андрійчук. — Людям треба дарувати радість, особливо у ці дні, коли трохи тривожно жити. А що може бути кращим від пісні. Пісня надихає, вселяє надію. Участь у святі взяли вже колективи з 10 областей України та Білорусі. Проводиться воно за підтримки Міністерства культури України. Серед організаторів — Національна всеукраїнська музична спілка, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Т. Шевченка. Зали завжди переповнені. Не виняток і цьогорічне свято. Колективи мають у планах продовжувати співпрацю. Це акумулює в собі народно-хорові процеси в Україні.

Понад двадцять пісень прозвучало на концерті. Час сплинув так швидко. Зала ще довго не відпускала народних артистів бурхливими оплесками.

Успішно провели програму ведучі «Дарничанки» — Оксана Оксюта, солістка колективу та «Київ-Політ» — Людмила Дорожкіна, солістка ансамблю ЗСУ.

Духовні перлини українського народу ще довго житимуть на крилах пісні і танцю.
Читайте також: 

Додати новий коментар