Виховання особистості

Виховувати дитину та виховувати себе

Різні сфери сус­піль­ного буття і життя та доля кожної особистості великою мі­рою віддзеркалюють культу­ру батьківства та психолого-педагогічну вправність вихователів.

Коли вчити дитину читати? Усе залежить від дитини…

Приходить час, коли кожна сім’я, у якій є маленька дитина, починає задумуватися: а чи не настав час нашому малюкові вчитися читати?

Криза трирічного віку

Потреба у спілкуванні є вельми важливою для загального розвитку дитини. У перші роки життя — це потреба у турботі й увазі матері та близьких, які доглядають за малюком.

Психическое развитие ребёнка. Возрастные кризисы

Мы познакомились с таким периодом жизни ребёнка, как младенчество (от рождения до года). Прежде чем рассказать вам, уважаемые читатели, о следующем важном периоде жизни и развития малыша — раннем детстве — остановлюсь на такой теме, как «возрастные кризисы».

Як захистити дітей від зайвих проблем

Чи можна позбавити дитину агресії, упертості, капризів, соромливості, тривожності та жадібності? Що робити з цими, здавалося б, шкідливими проявами характеру, а згодом звичками?

Повага до батьків

«Три нещастя є в людини: смерть, старість і лихі діти» – говорить українська народна мудрість. Старість – невідворотна, смерть – найвимогливіша, перед цими нещасними ніхто не може зачинити двір свого дому. А від лихих дітей дім треба берегти, як від вогню. І це залежить не тільки від батьків, а й від дітей.

Что такое лень и как ее преодолеть?

«Ребенок мог бы учиться гораздо лучше, но он ленится!» – пожалуй, это самое распространенное замечание из тех, что родителям приходится выслушивать в школе. Да и в разговорах между собой взрослые часто сокрушаются по поводу детской лени: учится спустя рукава, ни одно полезное дело не доводит до конца, о любой мелочи приходится напоминать по сто раз.