Вишивка стрічками ромашки

Це одина з улюблених квіток вишивальниць. Ромашка благородна в польових і святкових букетах, є чудовим декоративним елементом на одязі, скатертині та в інших виробах. 
Для виготовлення ромашки використовуємо кілька кольорів: 

- жовтий – бісер, намистинки для серединки, 
- білий – стрічки для пелюсток, 
- зелений - для листочків.

Вишивка стрічками ромашки проста. Кругла серединка, рівні пелюстки, що розходяться в різні боки від внутрішнього кола, закруглені на кінцях. Для вишивки таких пелюсток ідеально підійде простий прямий стібок. Використовується стрічка завширшки  до 1 см. 
Позначимо місце вишивки зникаючим маркером. Можемо прошити звичайним стібком ниткою по контуру квітів.

Закріплюємо стрічки на вивороті одним зі способів (способи закріплення стрічки на вивороті: або зшиваємо кінчики стрічок голкою з ниткою, або підпалюємо) і починаємо прошивати квітку стрічкою прямими стібками.
Для економії стрічки можна не повертатися для виведення на лицьову сторону щоразу до серединки, а виводити голку поряд.   При достатній управності, не затягуючи, ви зможете швидко вишити стрічками ромашку таким економним способом.

Поступово проходячи по колу, вишиваєте всі пелюстки.
Вони не повинні бути однакової довжини. Це додасть природності вишитій ромашці. Стрічку не потрібно затягувати, вона повинна бути піднята над тканиною, тоді квітка буде об'ємною.
Цим же стібком виконуємо бутони, що розпускаються.

Виконаємо стеблинки.
Беремо нитку (наприклад, муліне), складаємо в кілька разів. Можна взяти одну більш товсту нитку пряжі для в'язання. Прокладаємо стеблинку.
Наживлюємо по малюнку голочками.

Виводимо цю ж нитку з вивороту на лицьову сторону і прихоплюємо нашу нитку стеблинки.

Виходить ось така стеблинка.

Можна надати ниткам положення стеблинки, закріпивши ось таким способом. І знову ж пришити тією ж ниткою по всій довжині. Стеблинки ромашки готові.

Для вишивки листя ромашки беремо стрічку трохи ширше, ніж для пелюсток. У природі в лист ромашки можна вкласти за розміром кілька пелюсток квітки. Цієї пропорції будемо дотримуватися.
Для вишивки листка ромашки стрічкою використовуємо прямі гострі стібки та прості (як у квітки). 
Закріплюємо стрічку з вивороту вишивки. Починаємо роботу з верхньої частини листа для того, щоб нижні стібки перекривали нижню сторону верхніх. Так лист вийде більш однорідним, без просвітів.

Щоб виконати частину листка, у якого є пара, потрібно вивести голку не поряд, а з-під стрічки. Це допоможе уникнути пустот.

Можемо вивести не з-під, а над. І знову цим прийомом досягаємо щільності у вишивці стрічками ромашкового листя.

При проведенні стрічки при вишивці ромашки зверніть увагу, щоб не було перекручувань. Поправляйте їх на першому етапі, а не коли вже натягнете стрічку.

І так йдемо до самого низу. Один листок готовий.

Так вишиваємо стрічкою й інше листя ромашки.

Готово.

Далі заповнимо бісером наші серединки і подивимося на результат.

Ось так просто і швидко можна вишити невеличкий букетик ромашок.

 

 

 

 

 

 
Додати новий коментар