Чи шкідливі високі підбори?

Будь-яка жінка помічала, що у взутті на підборах почуває себе впевненіше: одразу випрямляється спина, ноги здаються стрункішими. Вважається, що жінка стає привабливішою, коли її ніжка на підборах, особливо на шпильках. Такі ніжки притягують погляди чоловіків.

До речі, високі підбори спочатку були створені для чоловіків, і не для того, щоб носити їх з короткою спідницею. Підбори використовували воїни-вершники, щоб не впасти з коня, коли потрібно було стріляти з лука. Саме ці воїни надали приклад спочатку багатим, а потім іншим жінкам носити підбори щоденно. В ті часи для багатої жінки ношення підборів означало, що вона не працює на землі, щоб заробити собі на життя. Для працюючих людей це взуття було непрактичне.

Останнім часом часто можна зустріти жінок, і особливо молодих дівчат, що носять взуття на плоскій підошві без будь-яких підборів. Але це теж шкідливо. Мокасини та балетки занадто м’які. П’ята у взутті має жорстко фіксуватися. Нога в них ковзає, викручується стопа. 
Лікарі помітили, що більше пацієнток, які носять взуття без підборів, звертаються за медичною допомогою з проблемами ніг. У такому взутті стопи постійно з’їжджають у внутрішню частину, відбувається розтягування сухожиль, з’являються болі в пальцях і ногах. Тому невеликий каблук потрібен.

Про пропорційність. Ідеальна висота підборів, що підходить саме вам, обчислюється за спеціальною формулою:

(Р : Д - 1,61) х 10

Р — це ваш ріст у см;

Д — довжина ніг у см;

1,61 — це коефіцієнт ідеального співвідношення росту і довжини ніг.

Цифра, яку ви отримали, означає правильну і гармонійну саме для вас з точки зору пропорційності висоту підборів в сантиметрах.
Наприклад, мій ріст 170 см.

Довжина ноги — 93 см.

1) 170 : 93 = 1,828

2) 1,828 — 1,61 = 0, 218

3) 0,218 х 10 = 2,18 см

Отже, для мене правильною буде висота підборів 2 см 18 мм.

Довжина ноги вимірюється від виступаючого горбика стегнової кістки, яка знаходиться навпроти стегнового суглоба, до підлоги.
Виміряйте довжину обох ніг. Буває, вона відрізняється. Причім різницю в 1—2 см ви можете не помітити.
Ідеальними вважаються ноги:

Отже, довжина ніг трохи більша половини росту. Ці цифри актуальні лише для жінок. У чоловіків інші пропорції.

Під правильною висотою підборів маємо на увазі підбори для щоденного носіння. Медики вважають правильною висоту підборів 2—4 см.
Носіння вищих підборів з часом може привести до різних захворювань суглобів, вен і хребта. Воно провокує набряки, «шишки», мозолі.

Шкідлива і платформа, навіть якщо її висота відповідає нормі. Постійне носіння взуття на платформі приводить до плоскостопості, бо в ньому м’язи ступнів із-за негнучкої платформи практично перестають працювати. Взуття на платформі небезпечне тим, що людина не розраховує навантаження на пальці та може пошкодити ноги. Крім того, може боліти ще голова.

Ще нещодавно в усьому світі висота підборів у 5 см вважалась безпечною, а американські вчені, за результатами досліджень, дійшли до висновку, що така висота підборів не сприяє збереженню здоров’я, а правильний каблук у 2 рази нижчий — 2,5 см.

Ортопеди теж вивели свою формулу корисних підборів:

Правильна висота підборів = довжина стопи : 7.

Наприклад, довжина моєї стопи 24 см.

24 : 7 = 3,4 см

Ортопеди вважають: взуття з такою висотою підборів буде оберігати ноги від утоми і допомагати ступням при ходьбі.

При ходьбі на високих підборах людина спирається на передній відділ стопи, тому з’являються плоскостопість та шпори в п’ятах. Потрібно вчасно змінити взуття, а, може, вже і лікуватися, бо хвороби стануть хронічними. Людям із болями в п’ятах рекомендується взуття з ортопедичними устілками. Комфортне взуття для весни — кросівки, вони мають супінатори. Для хворих ніг корисно, коли форма підошви максимально повторює форму стопи з твердими задниками.

Це стосується повсякденного взуття. В святкові дні, на вечірки взуття з підборами можна взувати, але потрібно носити не більш 4 годин.
А взуття з підборами заввишки більш як 11 см краще не купувати. Крім того, не всі вміють красиво ходити на таких підборах.

Якщо з’явилися болі в стопі, рекомендується сучасний метод лікування — масаж ударною хвилею. Так лікують кісточку або п’яткову шпору. Якщо не допомагає, то позбутись кісточки можна тільки хірургічним втручанням, бо причина — подагра або спадковість. Рекламні поради не допомагають — трата грошей. 

Після робочого дня корисно не полінуватися і зробити для ніг ванночки з травами, морською сіллю, ефірною олією та массаж стоп. 
Щоб при носінні взуття з підборами не виникали проблеми, спробуйте керуватися рекомендаціями лікарів:

• основа підборів повинна бути широкою, а рекомендована висота  — не вище 4 см. При широкому підборі навантаження розпо­ді­ляється рівномірно. При вузькому, навпаки, підтримка забезпечується мало. При підборі висотою більше 7 см можливе укорочення ахіллесового сухожилля;

• вибираючи взуття на підборі з відкритою п’яткою, купуйте моделі, в яких носова частина взуття надійно фіксує стопу. Таке взуття візуально подовжує ноги;

• купуючи босоніжки, слідкуйте, щоб модель була зручна: п’ятка не з’їжджала, а великий палець не повинен торкатися носка;

• для повсякденного взуття краще вибирати взуття зі стійкою формою каблука;

• для зниження ударної нагрузки на коліна, лікарі радять носити м’які стельки. Бажаючим виглядати вище пропоную також використовувати спеціальні стельки для збільшення роста, в яких застосована технологія амортизації;

• бажано вибирати взуття, яке має максимально зручну колодку і широкий носок, щоб пальці ніг не були стиснуті;

• якщо вам потрібно багато ходити або стояти — не одягайте взуття на високому каблуці;

• намагайтеся міняти взуття кілька разів на добу. Не треба бути у взутті з високими підборами  цілий день. Під час обідньої перерви, після трудового дня або коли йдете додому після вечірки, перевзуйте  черевики на низьких підборах, щоб рух тіла був природним при ходьбі, а стопи, ноги, стегна і спина могли розтягуватися;

• щоденно займайтеся розтяжкою стегон і стоп. Для цього потрібно стати на край східця без взуття так, щоб вага розподілилася на пальці ніг, а п’ятки, що звисають зі сходинки, розтягувались. Ще можна постаратися підняти за допомогою пальців ніг олівець.

Підбирайте висоту підборів правильно і не захоплюйтесь дуже високими, не носіть іх часто. 

Людмила Рукасова
Додати новий коментар