Господарство

Сад, город у березні

Прийшла весна, стало тепліше. Вище піднімається сонце. Перша половина місяця ще зберігає зимовий режим, а друга переходить на весняний. Починається танення снігу. З теплих країн повертаються пернаті помічники — птахи. Прилітають граки, за ними шпаки, журавлі. Але не завжди березень був першим місяцем весни. Колись з нього починався відлік нового року, та й назва була іншою. Його називали «зимобором», «березоломом», «капельником» і «протальником». Новий рік до 1492-го зустрічали в перший березневий день, а древні християни вважали, що наш світ створений 1 березня 5508 року до Різдва Христового. Так само, як і кілька століть тому, березень задає ритм усій весні. Затримавшись на день, легко «запізнитися на всю весну». У цей період починаються активні весняні роботи в саду і на городі. Березень — час обрізання дерев і чагарників. Проводити її слід в теплі дні, при температурі не нижче –10 °С, бо в морозні дні деревина крихка, легко ламається, а при необережному русі можна поламати потрібні для дерева гілки.

Новосілля за фен-шуй

Фен-шуй — даоська система, яка може допомогти гармонізувати приміщення, де відпочивають розум і тіло. «Мій дім – моя фортеця». А це означає, що правильне оформлення квартири важливе для затишного і комфортного проживання людини та її сім’ї. Коли ми переїжджаємо в нову квартиру чи дім – це знакова подія, яка визначає долю людини. Тільки ви здатні створити енергетику нового житла і з ним потоваришувати.

ЯК ПОФАРБУВАТИ ВЗУТТЯ ВДОМА?

На жаль, наше навіть найулюбленіше і зручне взуття з часом втрачає свій привабливий зовнішній вигляд. І дуже хочеться дати йому друге життя. Якщо ви вирішили усунути дефекти вашого взуття, це можна довірити професіоналам в ательє, які займаються взуттєвою реставрацією, що дуже дорого коштує. Але також можна здійснити цей процес і самостійно, в домашніх умовах. Кілька порад, як дати улюбленим речам пристойний вигляд. Це цілком простий і бюджетний спосіб. Тільки необхідно дотримуватися деяких правил і послідовності. Що потрібно пам’ятати при фарбуванні взуття?

Автоматизація домівки

Часто рутинні операції, такі як приготування їжі, прибирання в домі та інші побутові клопоти відволікають нас від спілкування в сім'ї. А скільки "нервів" часом з'їдає думка про те, чи не залишилася вдома ввімкненою праска, пральна машина чи світло. Автоматизація своєї оселі звільнить вас від рутини і дасть більше часу на відпочинок і творчість. Автоматизація будинку - це комплекс заходів з передачі керування будинком комп'ютеру. Беручи свій початок з надр наукової фантастики, за останнє десятиліття автоматизація житла вже стала реальністю для численних власників будинків і квартир.

Вишивка стрічками ромашки

Це одина з улюблених квіток вишивальниць. Ромашка благородна в польових і святкових букетах, є чудовим декоративним елементом на одязі, скатертині та в інших виробах. Спробуємо і ми передати красу ніжних ромашок

Лютий для садівника та городника

Часу до весни все менше та менше, крім того, лютий дуже швидко закінчується. Тому на цей місяць припадає багато приготувань - підготовки до посіву, початок вирощування розсади. Якщо є сніг, то щоб затримати початок цвітіння дерев та кущів, бажано накидати його побільше в пристовбурове коло. Даний прийом корисний у місцях, де часто бувають зворотні весняні заморозки, які гублять квітки на деревах, що рано зацвіли. ...

Липневі роботи в саду та на городі

Ось і настав час для збирання врожаю ранніх овочів — часнику, огірків, кольорової та ранньої капусти. Щосили «йдуть» огірки, достигають помідори, на столі вже своя кольорова капуста, брокколі, кабачки. У давнину говорили: «Влітку пролежиш, взимку з торбою побіжиш. Що влітку збереш, те взимку на столі знайдеш». Липень — час розвитку хвороб та активного росту бур'янів. Разом з постійними поливами і прополками регулярно проводьте профілактичні обробки картоплі та овочевих культур.

Чи шкідливі високі підбори?

Ортопеди вважають: взуття з висотою підборів 1/7 від довжини стопи, буде оберігати ноги від утоми і допомагати ступням при ходьбі. При ходьбі на високих підборах людина спирається на передній відділ стопи, тому з’являються плоскостопість та шпори в п’ятах. Потрібно вчасно змінити взуття, а, може, вже і лікуватися, бо хвороби стануть хронічними. Людям із болями в п’ятах рекомендується взуття з ортопедичними устілками.

Як зберегти тепло в оселі та зігрітися в ній

Питання економії тепла і електроенергії стає дуже актуальним в Україні. За даними досліджень, українці споживають вдвоє більше електроенергії, ніж норвежці і навіть жителі Болгарії, країни зі схожим кліматом. Цю ситуацію потрібно виправляти збереженням тепла. Більшість заходів з енергозбереження не потребують великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними...

Годівничка для птахів

...Птахи в природі і взимку харчуються задубілими жучками, личинками і лялечками, дістаючи їх з кори дерев. Але буває, що місця їх годування обледеніли або покриті шаром снігу. Тоді без допомоги людини птахам не вижити. Нам зовсім не важко врятувати їх, підтримати до весни, коли вони сторицею оплатять нашу турботу, знищуючи шкідників, що живуть в стовбурах і гілках дерев.

Сторінки