Галина Олексіївна Науменко

У кожної людини своя доля, вона, мов гобелен, виткана особливими візерунками. У Галини Олексіївни Науменко свої надзвичайні мотиви, і вони пов’язані з людьми першої величини. Галина Олексіївна, ВІП персона українського соціуму, є радником МЗС України, доцентом Вищої Дипломатичної Академії, доцентом Української академії Зовнішньої торгівлі.

Пані Науменко — гордість нашої держави, єдина жінка, яка працювала з усіма офіційними особами, котрі приїздили у 60-90-роках в СРСР, в тому числі і в Україну. За участю Галини Олексіївни готувався дипломатичний протокол зустрічей з президентами. Валері Жескар Д’Естен, Індіра Ганді, Діксон, Міттеран, Буш, Вілі Брант, Ейзенхауер, Еріх Хонеккер, Маргарет Тетчер, Клінтон, Мадлен Олбрайт, Кім Ір Сен, Олександра Колонтай — це лише окремі імена з цього ланцюжка відомих імен.

Тому питання етикету, духовності — внутрішній камертон цієї мудрої й сердечної людини. Як сама Галина Олексіївна стверджує, етикет — не жорстка штука. Він дозволяє багато зробити, нічого не сказавши… Поруч з Галиною Науменко стаєш школярем і хвилюєшся від значимості духовного світу цієї шляхетної, чарівної жінки.

Я вдячна долі, що могла побувати в неї дома і провести надзвичайні години змістовного спілкування. Багато речей, які є в квартирі, можуть змістовно розповісти про її господаря… Але у Галини Олексіївни все незвичайне. Лише автографи розкривають цілу епоху нашої міжнародної співдружності. Понад 30 років праці в МЗС України надали можливість зібрати рідкісну колекцію подарунків, листів від перших осіб різних держав. Вільне володіння декількома мовами дозволило проводити багато часу з ВІП персонами.

Вона знала М. Хрущова, вона була однією з небагатьох жінок у СРСР, які могли зайти до кабінету Л. Брежнєва, її поважав К. Аденауер, їй дарувала прикраси Індіра Ганді. Вона працювала з В. Щербицьким. Вона — свідок життя сильних світу цього. Цю незвичайну долю виткала їй професія. Галина Олексіївна Науменко — протоколіст, мабуть, єдина жінка на просторах СНД, яка займається цим високим мистецтвом. Вона — знавець етикету, дипломат, мистецтвознавець, одна з найосвіченіших жінок України, де-факто, справжній фахівець своєї рідкісної професії.

За різних обставин королі і королеви, президенти та прем’єр-міністри спілкувалися з нею. Декому вона допомагала, з декотрими політичними «зірками» підтримує контакти й зараз.

Галина Олексіївна — фахівець з протоколу. Це слово, у відповідному значенні, відоме більшості з нас з іноземних кінофільмів та книжок про історію. Цікава, далека, дещо таємнича професія. Галина Олексіївна присвятила їй багато років, окрім безлічі знайомств і подорожей, цікавою є її «стабільність». Погодьтеся, можна лише по-доброму позаздрити людині, чия робота мало залежить від напрямків політичного вітру.

Галина Олексіївна Науменко — Посол Миру, учасник доброчинних акцій на Україні, у своїх виступах, статтях вона завжди вболіває за долю країни, за становлення її як держави з високою духовністю та культурою.

Квартира Галини Науменко схожа на музей. Тут зібрані унікальні речі: портрет британської принцеси Анни з її автографом, яких, як відомо, британські вінценосці не дають нікому, порцеляновий слоник від Маргарет Тетчер, статуетки китайських мудреців, дарунки Цзян Цзэміна, каблучка — сімейна реліквія від Індіри Ганді... Доречі, і ключі від квартири в самому центрі столиці їй вручили за розпорядженням першого секретаря ЦК КПУ Володимира Щербицького.

Розмова з Галиною Олексіївною набагато цікавіша і корисніша за всі книжки чи підручники — глибоке знання протоколу гармонує в ній з великим попитом та надзвичайною зацікавленістю до людини. Недаремно її називають «Леді державного протоколу та етикету».

Правила гри під назвою «життя» — так говорить про етикет Галина Олексіївна Науменко, радник Міністерства іноземних справ, статс-дама Шведського королівського двору.

Юлія Харченко
Читайте також: 

Додати новий коментар