Щасливі літачки

Надійка сиділа на балконі з філіжаночкою кави. Її погляд зачепився за високу крислату липу. Мама любила під нею стояти, ховалася у затінок від сонця. А ще під тією липою розповідала їй неймовірно цікаві історії. Приємні думки з дитинства наздоганяли одна одну. …Якось Надійка прийшла зі школи заплаканою. Мама уважно вислухала її. У подружки Насті на уроці малювання вона побачила велику коробку кольорових олівців, аж у три ряди!

 А ось у неї лише шість коротеньких олівчиків. Мама лагідно усміхнулася й заспокоїла донечку: «Але ж малюєш ти краще! Гарну картину можна намалювати й одним олівцем!» Пізніше Надійці дуже хотілося мати велосипед. Мама і на цей випадок знайшлася. Вона порадила Надійці зробити з паперу літачок, а на крилах написати своє найзаповітніше бажання. Потім треба було випустити літачок і той чарівник, який його спіймає, виконає найпотаємніше бажання. Надійка так і зробила.

Літачок, правда, завис на яблуні біля колодязя, довгенько там білів, а потім раптом зник. «Мабуть, дощем його змило й поплив він десь далеко у моря-океани», — пожартувала мама. Через кілька днів у їхньому дворі з’явився велосипед. «Як добре було бути маленькою», — тихенько прошепотіла Надійка, допиваючи ранкову каву. Тепер ось сама мама. Завтра у її близнюків Сергійка та Сашка день народження. Вона знає точно, що вони запускатимуть свої літачки з бажаннями.

Надійка взяла ручку й написала: «Багато не проситиму. Хочу, щоб Сашко перестав боятися темряви, а Сергійко — собак. Для себе прошу велосипед. Майже як у дитинстві, але дорослий. Тоді б я змогла їздити з дітьми до озера». Усміхнувшись, Надійка згорнула серветку з бажаннями в літачок й кинула його з балкона. …У неділю раненько під дверима вона знайшла пакунок: ліхтарик для Сергійка й бінокль для Сашка. Поряд стояв велосипед із запискою: «Мрії здійснюються! Ваш сусід-чарівник з четвертого поверху!»
Автор: 
Людмила Чечель

Коментарі

Зображення користувача владислав.
Зображення користувача димян.
казка дуже класна
Зображення користувача Илья.
Спасибо.Помогли с заданием по украинской литературе!!!
Зображення користувача Ivan Sche.
Чим саме допомогли? Яке було завдання?

Додати новий коментар